راهنمای مطالعه

 • مقدمه
 • لینک بیلدینگ چیست
 • لینک داخلی
 • لینک خارجی
 • لینک Dofollow
 • لینک nofallow

مقدمه

موتورهای جستجو برای تعقیب صفحات وبسایت از لینک ها کمک می گیرند و هر لینکی که در یک صفحه باشد را دنبال می کنند. لینک بیلدینگ یکی از سخت ترین قسمت های کاری یک سئو کار است چرا که باید تلاش شود تا صفحات وبسایت لینک‌های با کیفیت دریافت کنند.

دریافت لینک های با کیفیت باعث می شود PR یا همان PagRank افزایش پیدا کند و در نهایت آن صفحه در نتایج گوگل بیشتر نشان داده خواهد شد. با با گروه تخصصی نویسو همراه باشید تا به سوال لینک بیلدینگ چیست پاسخ دهیم.

الگوریتم های گوگل

گوگل الگوریتم های خود را طوری بهینه کرده است که اگر یک وبسایت به کمک linkfarm ها یا همان مزرعه لینک تلاش کند که بک لینک های spam دریافت کند. آن را شناسایی کرده و در نهایت جریمه خواهد کرد.

انواع لینک ها

انواع لینک‌ها

انواع لینک‌ها –

لینک داخلی

لینک داخلی یا همان internal link، لینک هایی هستند که به صفحات همان سایت لینک داده می شود و ربات گوگل به کمک این لینک از یک صفحه وبسایت وارد صفحه دیگری از همان وبسایت می شود.

لینک خارجی

لینک هایی هستند که به وبسایت های دیگر داده می شود، در صورتیکه محتوایی از وبسایت دیگر در سایت خود قرار داده باشید یا لازم به اشاره به وبسایتی در متن دارید با قرار دادن این لینک، ربات های گوگل به دنبال آن لینک وارد وبسایت اشاره شده خواهد شد.

نکته: گوگل به بک لینک هایی که به صفحات با محتوای مرتبط داده شده است امتیاز بهتری خواهد داد. به عنوان مثال اگر درباره تگ های سئو در صفحه وبسایت A صحبت شود و لینک خارجی به صفحه ای از سایت B که درباره تگ های سئو صحبت کرده داده شود. گوگل امتیاز بهتری به آن صفحه خواهد داد.

لینک Dofollow

این لینک هیچ تگی ندارد و به طور پیش فرض که لینکی ساخته می شود، در حالت dofollow قرار دارد. هر چه صفحه ای تعداد لینک های dofollow بیشتری دریافت کند. آن صفحه از نظر گوگل امتیاز بهتری دریافت خواهد کرد.

do-follow & no-fallow

لینک Nofollow

در شرایطی پیش می آید که باید لینکی در سایت خود درج کنید ولی نیازی به دادن بک لینک و امتیاز خود به آن سایت نمی بینید به طور کلی گوگل اگر متوجه شود که تعداد لینک های خارجی از یک سایت بیش از اندازه زیاد است، آن را شناسایی کرده و امکان جریمه شدن از سمت گوگل وجود دارد:

 1. برای سایت های تبلیغاتی که بنرهای سایت های دیگر را در خود درج می کند.
 2. برای سایت های خبری، که رپورتاژ آگهی ثبت می کنند.
 3. برای لینک دادن به سایت منبع یک محتوا
 4. برای لینک دادن به سایت هایی که به spam بودن یا نبودنشان شک دارید
 5. برای بخش کامنت و نظرات کاربران که ممکن است کاربری لینکی در این قسمت ثبت کند.

در این شرایط بهتر است از این لینک استفاده کنید.

لینک Noopener

در صورتیکه لینک هایی که به سایت های دیگر می دهید در حالت noopener باشد. امتیاز لینک منتقل می شود ولی ربات گوگل به دنبال آن لینک از صفحه شما خارج نمی شود.

لینک Norefferer

جهت پنهان کردن و لینک دادن به رقیب از این لینک استفاده می شود. این لینک به گونه ای است که در آمار گوگل آنالیتیکس به عنوان کاربری دیده می شود که به صورت مستقیم Direct وارد سایت شده است.

مطالب مرتبط:

 • برای خواندن مطالب بیشتر به این بخش از سایت ما nevisoo.com مراجعه کنید.

منبع:

 فیسیت

دیدگاه خود را ثبت کنید